Pulmakülaliste kleidid: Stiilne ja sobiv riietus pulmapeole

Pulmad on eriline päev, mis nõuab erilist riietust. Kui olete kutsutud pulmapeole, siis on oluline valida sobiv kleit. Õige kleit aitab teil tunda end enesekindlalt ja mugavalt ning samal ajal sobituda pulma teema ja õhkkonnaga.

Pulmakutsega kaasneb sageli ka riietumisjuhend. Kui juhendit pole, siis tasub arvestada pulma toimumiskoha ja -aja, pulma teema ning kutse saaja kultuuritaustaga. Näiteks kui pulm toimub rannas, siis võib valida lõdva ja õhulise kleidi, samas kui õhtune pidu nõuab pidulikumat riietust.

Õige kleidi valimisel on oluline ka arvestada enda kehatüübi ja stiiliga. Kleidi valimisel tuleks kaaluda erinevaid stiile, nagu näiteks lõigatud, lõdva või liibuvat kleiti. Lisaks võib valida erinevate detailidega, nagu seljaaugud, kaeluse lõiked ja varrukad. Oluline on leida sobiv kleit, mis rõhutab teie parimaid omadusi ja sobib pulmapeo õhkkonnaga.

Pulmakülaliste kleidid

Siin on mõned ideed, millist tüüpi kleite valida vastavalt pulmade stiilile ja teemale.

Midi kleidid

Midi kleidid on ideaalsed valikud pulmakülalistele, kes soovivad kanda midagi elegantset ja mugavat. Need sobivad suurepäraselt nii formaalsetele kui ka mitteametlikele pulmadele. Midi kleidid on tavaliselt põlve või vasika pikkused. Siin on mõned populaarsed midi kleitide stiilid:

  • Tikitud midi kleidid
  • Õhukesed midi kleidid
  • Värvilised midi kleidid

Maksikleidid

Maksikleidid on üks kõige populaarsemaid valikuid pulmakülaliste seas. Need sobivad hästi nii suve- kui ka talvepulmadele. Maksikleidid on tavaliselt pahkluu või maani pikkused. Siin on mõned populaarsed maksikleitide stiilid:

  • Õhukesed maksikleidid
  • Värvilised maksikleidid
  • Tikitud maksikleidid

Jumpsuits

Jumpsuits on suurepärane alternatiiv kleidile. Need on mugavad ja stiilsed ning sobivad hästi nii formaalsetele kui ka mitteametlikele pulmadele. Jumpsuits on saadaval erinevates stiilides ja pikkustes. Siin on mõned populaarsed jumpsuitide stiilid:

  • Õhukesed jumpsuits
  • Värvilised jumpsuits
  • Tikitud jumpsuits

Kokkuvõttes on pulmakülaliste kleidid saadaval erinevates stiilides ja pikkustes. Oluline on valida kleit vastavalt pulmade stiilile ja teemale. Midi kleidid, maksikleidid ja jumpsuits on kõik suurepärased valikud pulmakülalistele, kes soovivad midagi stiilset ja mugavat.

Riietuskood

Pulmad on eriline sündmus ja külalised peaksid sel puhul oma riietuse valikul olema tähelepanelikud. Kutsel olev riietuskood peaks aitama külalistel mõista, millist tüüpi riietust oodatakse. Siin on mõned levinumad riietuskoodid pulmades ja mida need tähendavad:

Must lips (Black tie)

Must lips on kõige formaalsem riietus, mida pulmades kanda. Külalised peaksid kandma pika kleidi või smokingit. Mehed peaksid kandma musta või tumesinist ülikonda, valget särki ja musta lipsu.

Tume ülikond (Dark suit)

Tume ülikond on formaalsem kui kokteiliriietus, kuid mitte nii formaalne kui must lips. Külalised peaksid kandma pika kleidi või kokteilikleiti. Mehed peaksid kandma tumedat ülikonda, valget särki ja sobivat lipsu.

Kokteiliriietus (Cocktail attire)

Kokteiliriietus on vähem formaalne kui tume ülikond, kuid ikkagi pidulik. Külalised võivad kanda lühikest kleiti või tunket. Mehed võivad kanda tumedat ülikonda, valget särki ja sobivat lipsu.

Rannariietus (Beach formal)

Kui pulm toimub rannas või mõnes muus välitingimustes, võib riietuskood olla rannariietus. See tähendab, et külalised peaksid kandma pidulikku riietust, kuid midagi kergemat ja mugavamat. Naised võivad kanda lühikest kleiti või seelikut. Mehed võivad kanda linast pükse ja valget särki.

Riietu vastavalt teemale (Dress according to theme)

Mõnikord võib pulm olla teemaga seotud ja külalised peaksid riietuma vastavalt sellele teemale. Näiteks võib pulm olla boheemlaslikus stiilis või külalised võivad kanda teatud värvi riietust. Kutsel peaks olema selgelt märgitud, milline on teema või värvi valik.

On oluline meeles pidada, et riietuskood on külaliste jaoks suunis, kuid lõpuks on see pulmapaari otsustada, millist tüüpi riietust nad soovivad oma pulmas näha.

Stiilne ja glamuurne

Pulmad on suurepärane võimalus end stiilselt ja glamuurselt riietuda. Kui soovite rõhutada oma naiselikku figuuri, siis võiksite kaaluda keha rõhutavaid kleite. Kui olete aga rohkem minimalistliku stiili fänn, siis võite valida lihtsa ja elegantse kleidi.

Glamuurne kleit võib olla kaunistatud sädeluse ja litritega, mis annavad teile erilise sära. Kui soovite rõhutada oma figuuri, siis võiksite valida kleidi, mis on kitsas ja keha ligi. Kui soovite aga rohkem liikumisvabadust, siis võiksite valida kleidi, mis on laiem ja kohevam.

Sleek kleit võib olla lihtne ja elegantne. Kui soovite minimalistlikku stiili, siis võiksite valida kleidi, mis on ühevärviline ja ilma liigsete kaunistusteta. Kui soovite aga lisada veidi värvi, siis võiksite valida kleidi, mis on kaunistatud lillede või muude mustritega.

Kokkuvõttes on stiilne ja glamuurne kleit suurepärane valik pulmadeks. Oluline on valida kleit, mis rõhutab teie figuuri ja sobib teie isikliku stiiliga.

Semi-formaalne riietus

Semi-formaalne riietus on ideaalne valik pulmakülalistele, kes soovivad stiilselt välja näha, kuid samal ajal mitte üleliia pidulikult. Semi-formaalne riietus tähendab tavaliselt rõivaid, mis on vähem formaalsed kui must ülikond, kuid pidulikumad kui igapäevased riided.

Semi-formaalse riietuse puhul on oluline jälgida riietumisetiketti, mis sõltub suuresti pulma teemast ja asukohast. Näiteks on kevad- ja suvepulmadel sobilik kanda heledamaid värve ja kergemaid materjale nagu siid ja pits, samas kui sügis- ja talvepulmadel võib valida tumedamad värvid ja raskemad materjalid nagu samet ja vill.

Allpool on toodud mõned semi-formaalse riietuse näited:

RiietusstiilKirjeldus
KokteilikleitKokteilikleit sobib suurepäraselt semi-formaalseks pulmariietuseks. See on tavaliselt põlvepikkune, kuid võib olla ka pikem või lühem. Kokteilikleit võib olla kaunistatud pitsi, litrite või muude detailidega.
ÜlikondÜlikond on veidi formaalsem kui kokteilikleit ja sobib suurepäraselt semi-formaalseks pulmariietuseks. Ülikond võib olla tumedat värvi nagu must, tumesinine või hall.
Seelik ja pluusSeelik ja pluus on klassikaline semi-formaalne riietus. Seelik võib olla põlvepikkune või pikem ja pluus võib olla kaunistatud detailidega nagu lips või volangid.
PükskostüümPükskostüüm sobib suurepäraselt semi-formaalseks pulmariietuseks, eriti kui pulm toimub jahedamal aastaajal. Pükskostüüm võib olla tumedat värvi nagu must, tumesinine või hall.

Kokkuvõtlikult, semi-formaalne riietus on ideaalne valik pulmakülalistele, kes soovivad stiilselt välja näha, kuid mitte üleliia pidulikult. Oluline on jälgida riietumisetiketti ja valida rõivad vastavalt pulma teemale ja asukohale. Kokteilikleit, ülikond, seelik ja pluus ning pükskostüüm on kõik sobilikud semi-formaalseks pulmariietuseks.

Kleidid.eu saidilt leiad palju erinevaid tüüpe kleite

Kleidid saidil anname infot ja jagame ostuvõimalusi paljude erinevate tüüpide kleitide kohta. Vaata lähemalt:

Pidulikud kleidid

Kontoririiete valik – töökleidid

Vabaaja kleidid


Posted

in

by

Tags:

Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga