Vintage kleidid

Klassikalised vintage-kleidid on tänapäeval moemaailmas endiselt olulisel kohal, pakkudes naiselikke siluette ja ajatuid stiile. Need kleidid, mis ulatuvad tagasi erinevatesse ajastutesse nagu 40ndad, 50ndad, 60ndad ja 70ndad, omandavad uue elu täna, meelitades paljusid naisi oma ainulaadse disaini ja šarmiga. Ükskõik, kas otsite ideaalset rõivast eriliseks sündmuseks või lihtsalt igapäevaseks kandmiseks, aitavad vintage-kleidid teil luua pilkupüüdva väljanägemise.

Vintage-kleidid on saadaval erinevates mustrites, materjalides ja lõigetes, tagades, et iga naine leiab oma lemmiku. Oluline on uurida erinevaid vintage-kleitide kollektsioone, et leida kleit, mis sobib teie kehakujuga ja stiilieelistustega. Vintage-stiilis rõivaid pakuvad paljud poed ja veebisaidid, nagu Etsy, kust leiate erinevat tüüpi vintage-kleite naistele, alates 40ndate aastate kleitidest kuni 90ndate stiilini.

Et oma vintage-kleidi kandmisest maksimumi võtta, on oluline kombineerida see sobiva aksessuaaride ja jalanõudega. Valige oma ajastu kohased korrektsed kingad ja ehted, et täiendada oma kleidi esteetikat ning luua harmooniline ja terviklik välimus. Sõltumata teie eelistustest, annavad vintage-kleidid võimaluse näidata individuaalsust ja olla stiilsete väljanägemistega silmapaistev.

Vintage Kleitide Ajalugu

Vintage kleidid on aastakümnete jooksul olnud erinevates stiilides, nende seas on flapper kleidid ja swing kleidid. Need stiilid on oluliselt mõjutanud moe ajalugu ning inspireerinud paljusid kaasaegseid disainereid.

Flapper Kleidid

1920ndatel hakkasid populaarsust koguma flapper kleidid. Need kleidid olid lühikesed, sirged ja vaba lõikega, mis võimaldas naistel liikuda vabalt. Flapper kleidid olid tavaliselt kaunistatud litrite, pärlite või muude detailidega. Sel ajastul muutus kättesaadavaks ka uut tüüpi kangad, nagu siid ja šifoon, mis lisasid nendele kleitidele kerge ja õhulise tunde.

Flapper kleidid olid eriti populaarsed noorte ja linnastunud naiste seas, kes soovisid väljendada oma isiklikku vabadust ja tahtsid murda tollastest normidest. Kandjatele anti flapperite nimetus, mida peetakse 1920ndate kultuuri ja tänapäevaste moodide sümboliks.

Swing Kleidid

1950ndatel hakkasid populaarsust koguma swing kleidid, mis olid inspireeritud suure bändimuusika ja swingtantsu trendidest. Swing kleidid erinesid flapper kleitidest selle poolest, et nad olid pikemad, enamasti põlvepikkused või seelikuga ulatuvad. Neid kleite iseloomustas nende laia seelikuosa, mis võimaldas tantsimise ajal rohkem liikumisvabadust.

Swing kleite valmistati ka uutest kangastest, nagu nailon ja polüester, mis võimaldasid kleitidel paremini säilitada oma kuju. Paljud neist kleitidest sisaldasid kaunistusi nagu tikandid, vööd või nööpidega detailid. Swing kleidid olid levinud paljude naiste seas, kes soovisid rõhutada oma naiselikkust ja elegantsi.

Stiilid Ja Lõiked

Pencil Kleit

Pliiatskleit on klassikaline ja ajatu disain, mis on tihedalt kehasse lõigatud, et rõhutada naise kumerusi. Need kleidid ulatuvad tavaliselt põlve ümber või veidi allapoole, muutes selle stiili sobivaks töö- ja formaalseteks üritusteks. Pencil kleitide suurim omadus on nende lihtsus, kuid neil võib olla ka erinevaid detaile, nagu näiteks vööd, kraed või taskud.

A-Rida Kleidid

A-rida kleidid on universaalsed ja neid on lihtne kombineerida erinevate aksessuaaride ja kingadega. Nimi tuleneb kleidi A-tähe kujulisest siluetist. Need kleidid kitsenevad ülalt alla, olles laiemad altpoolt, andes seelikule veidi rohkem ruumi liikumiseks. A-rida kleidid on saadaval nii pidulike kui ka igapäevasteks sündmusteks, muutes need väga mitmekülgseks valikuks. Neid kleite võib leida erinevates pikkustes, kangastest ja mustritest, mis võimaldab igaühel leida oma maitsele sobiv kleit.

Sireeni Kleidid

Sireeni kleidid on veel üks silmapaistev vintage stiilne valik, mis rõhutavad naise kehakuju elegantse ja võluva viisil. Need kleidid on tihedalt ümber keha ülalt alla, laienedes alles põlve all dramaatiliseks seelikuks, mis meenutab merineitsi saba. Sireeni kleidid on ideaalsed neile, kes soovivad oma figuuri esile tuua ja jätta mulje luksuslikust stiilist. Erinevates pikkustes ja kangastest mudelid võimaldavad sireeni kleite kanda nii erilistel üritustel kui ka tähtsamatel sündmustel.

Kokkuvõtteks, nii pencil dress kui ka A-line dresses pakuvad mitmekülgseid stiile ja võimalusi, mis sobivad erinevatele kehakuju ja vintage stiili austajatele. Valides endale sobiva lõike ja disaini, saate oma rõivakogusse lisada ainulaadset vintage hõngu.

Kleitide Eri Paljusus

Midi Kleidid

Midi kleidid on populaarsed vintage stiilis rõivad, mis ulatuvad põlve ja pahkluu vahele. Need kleidid sobivad ideaalselt nii igapäevaseks kandmiseks kui ka pidulikemateks sündmusteks. Midi kleidid on eriti populaarsed seetõttu, et nad sobivad enamikule kehatüüpidele ja neid saab kergesti kohandada erinevate aksessuaaridega, et luua ainulaadne välimus. Sleeveless midi kleidid on stiilne suvine valik, mis näitab ära naiste õlad ja kaela.

Maksi Kleidid

Maksi kleidid on veel üks vintage-stiilis kleitide kategooria, mis ulatuvad pahkluuni või maani. Maksi kleidid sobivad erinevateks sündmusteks, alates rannapidudest kuni õhtuste vastuvõttudeni. Need pikad kleidid on armastatud oma voolava silueti ja moes detailide, nagu pits, mustrid ja volangid, poolest.

Shift Kleidid

Shift kleidid on vintage-stiilis lõigatud kleidid, mis sobivad igapäevaseks kandmiseks. Need on lihtsad ja mugavad, ulatudes tavaliselt põlve lähedale. Shift kleidid on populaarsed erinevates trükistes ja kangastes, mistõttu on neid lihtne kohandada vastavalt hooajale ja stiilieelistustele. Näiteks suviste vintage-stiilis kleitide hulgas võib leida ka õhukeste õlapaeltega shift kleite, mis näitavad ära naiste õlad ja kaela.

Kokkuvõttes

Kleitide eri paljusus vintage stiilis rõivaste seas pakub erinevaid valikuid igale maitsele ja sündmusele. Midi, maxi ja shift kleidid sobivad erinevateks sündmusteks ja stiilideks, olgu selleks tööle minek, suvine rannapidu või pidulik vastuvõtt. Nautige moepõnevust ja leiutage iseennast vintage-stiilis kleitide abil.

Vintage Inspireeritud Rõivaste Ostmine

Vintage inspireeritud rõivaste, eriti kleidite ostmine võib olla suurepärane viis stiilse ja ainulaadse välimuse saavutamiseks. Siin on mõned parimad kohad, kus saate vintage-inspireeritud riietust osta.

Etsy

Etsy on suurepärane koht, kust leida vintage-inspireeritud kleite. Paljud esemeid müüvad kodumaised müüjad, kes valmistavad käsitööna kleidid, samuti müüjad, kes müüvad autentseid vintage esemeid. Tavaliselt leiate Etsy’st erinevaid stiile, nagu 40ndate, 50ndate, 60ndate ja 70ndate kleite. Hinnad varieeruvad sõltuvalt müüjast ja kleidist, kuid on sageli taskukohased.

Collectif

Collectif on veel üks hea koht, kust osta vintage-inspireeritud kleite. Nende veebipood pakub laias valikus kleite, mis ulatuvad 1940. aastate stiilis lillemustrilistest kleitidest kuni 1950. aastate stiilis täieõiguslike kleitideni. Kleidid on saadaval erinevates suurustes ja hindades, muutes need sobivaks erinevatele eelarvetele ja kehakujudele.

Unique Vintage

Unique Vintage on veel üks suurepärane koht vintage-inspireeritud kleitide ostmiseks. Nende kollektsioon sisaldab mitmesuguseid retro- ja vintage-inspireeritud kleite, sealhulgas kõiksugu lille-, mustrilisi ja erinevateosalisi kleite. Saadaval suurused ulatuvad XSist kuni 5Xini ja hinnad varieeruvad, seega leiate kindlasti midagi oma stiilile ja eelarvele.

Vintage-inspireeritud rõivaste ostmine võib olla lõbus ja inspireeriv viis uuendada oma riiulit ajaloo erinevatest perioodidest pärinevate ainulaadsete ja stiilsete kleitidega. Külastage Etsy, Collectif ja Unique Vintage’i veebipoode, et leida parimad vintage-inspireeritud kleidid oma erilisteks sündmusteks või igapäevaseks kandmiseks.

Vintage Kleidid Sündmuste Jaoks

Vintage kleitide maailm on täis erinevaid stiile ja võimalusi, mis sobivad hästi erinevateks sündmusteks. Selles jaotises tutvustame nelja populaarset vintage stiilis kleidi tüüpi: õhtukleidid, pulmakleidid, kokteikleidid ja pidude kleidid.

Õhtukleidid

Vintage stiilis õhtukleidid pakuvad naiselikkust ja elegantsust. Need kleidid on sageli inspireeritud 1940ndate ja 1950ndate aegade moest. Õhtukleidid on sageli valmistatud rikkalikest kangastest, nagu siid või samet, ja kaunistatud pitsi, helmeste või tikanditega.

Näiteks 1940ndate stiilis rõivad võivad olla lainelise seelikuga, et lisada naiselikkust ja liikuvust, samas kui 1950ndate stiilis õhtukleidid võivad olla rohkem nagu Marilyn Monroe kuulsa stiiliga, kitsad puusade ümber ja laienevad põlvedest allapoole.

Pulmakleidid

Vintage stiilis pulmakleidid pakuvad romantilist ja unikaalset alternatiivi traditsioonilistele pruutkleitidele. Mõned populaarsed vintage stiilis suunad hõlmavad lihtsaid tee-kleidid, 1950ndate stiilis täis seelikud ja pitsi kaunistused. Sellised kleidid ühendavad sageli elemendid möödunud aegade moest, tuues samas kaasa uued ja tänapäevased mõjud.

Cocktailkleidid

Vintage stiilis kokteikleidid on ideaalne valik neile, kes soovivad luua šiki ja lõbusa väljanägemise. Need kleidid on tavaliselt inspireeritud 60ndate ja 70ndate aastate moest, mil rõhk oli lühikeste ja jalgadeni ulatuvate kleitide stiilidele. Vintage kokteikleidid võivad olla lihtsad ja minimalistlikud, kaunistatud pitsi või peene tikandiga, või olla eklektilised ja värvikad, võttes mõjutusi erinevatest ajastutest.

Pidude Kleidid

Lõpuks, vintage stiilis pidude kleidid on lõbus ja stiilne valik neile, kes soovivad eristuda rahvahulgast. Need kleidid ühendavad elemente erinevatest ajastutest, nagu 1920ndate flapper kleidid või 1980ndate diskokleidid. Üks populaarne võimalus on valida vintage inspiratsiooniga kleit, mis on kaasaegsest kangast ja lõikest, kuid säilitab ajastu välimuse ja võlu. Võimalusi on lõputult ning valikuid jagub igale maitsele ja eelistusele.

Vintage Rõivaste Lisatarvikud

Vintage rõivaste juurde kuuluvad lisatarvikud on suurepärane viis oma garderoobi täiendamiseks ja isikupära lisamiseks. Selles jaotises räägime vintage rõivaste kolmest olulisest lisatarvikust: vööd, jalatsid ja kotid.

Vööd

Vööd on vintage rõivaste juures olulised detailid, mis aitavad rõhutada figuuri ja lisada iseloomu igale riietusele. Mõned levinumad vintage stiilis vööd on:

 • Nahast vööd: Klassikalised ja ajatud, nahast vööd sobivad suurepäraselt nii kleitide kui ka pükstega. Vali kitsamad või laiemad vööd vastavalt oma maitsele ja riietusele.
 • Metallist vööd: Métallist vööd, eriti kett-vööd, lisavad riietusele sära ja eristuvust. Sellised vööd sobivad hästi kokku õhtukleitide ja pidulike rõivastega.
 • Tikitud ja mustrilised vööd: Erilisemateks sündmusteks vali tikitud või mustrilised vööd, mis lisavad riietusele dünaamilisust. Mustrilised vööd sobivad hästi ka igapäevaseks kandmiseks.

Jalatsid

Vintage stiilis jalatsid on samuti oluline osa vintage-rõivaste komplektist. Mõned populaarsed vintage stiilis jalatsid hõlmavad:

 • Kontsaga kingad: Kontsaga kingad, nagu näiteks T-rihmaga kingad või kontsaga pumbad, on klassikaline valik, mis sobib paljude erinevate rõivastega.
 • Lame kingad: Vintage stiilis lamedad kingad, nagu näiteks oxfordid või balleriinad, on mugav ja praktiline valik igapäevaseks kandmiseks.
 • Saapad: Vintage saapad, nagu näiteks pits-saapad või platvorm-saapad, võivad lisada riietusele huvitavaid detaile ja muuta kogu välimuse eriliseks.

Kotid

Lõpuks, vintage stiilis kotid on suurepärane viis lisada oma riietusele viimane lihv. Mõned levinumad vintage stiilis kotid on:

 • Nahast käekotid: Klassikalised nahast käekotid on aegumatud ja sobivad vintage rõivastega ideaalselt.
 • Kotid metallist raamiga: Metallraamiga kotid annavad riietusele romantilise ja nostalgilise ilme.
 • Tikitud ja mustriga kotid: Eriti erilisteks sündmusteks vali tikitud või mustriga kotid, mis lisavad riietusele omapära ja ilu.

Nende lisatarvikute abil saad muuta oma vintage rõivad veelgi erilisemaks ning luua unikaalse ja stiilse välimuse.

Muu Vintage Stiilis Rõivaste Täiendamine

Retro Kleidid

Retro kleidid on ajatu moe valik, mis sobib nii igapäevaseks kandmiseks kui ka erilisteks sündmusteks. Nende hulka kuuluvad casual vintage dress ja retro dress, mis pakuvad erinevaid värve ja lõikeid. Retro stiilis kleidid on populaarsed tänu oma ainulaadsele välimusele, mis annab kandjale erilise elegantsi ja võlu.

Mõned kuulsamad retrokleitide tüübid on:

 • Lillelised kleidid
 • Polka täpiline kleidid
 • Maksi kleidid
 • Laevapere kael kleidid
 • Äärmusteni tuunika kleidid

Naistele, kes otsivad vintage dresses for women, pakuvad paljud kauplused ja veebipoed laia valikut retrolõikelistest kleitidest, mis on inspireeritud 1950ndate, 60ndate ja 70ndate moest.

Jumpsuits

Vintage jumpsuitsioonid on samuti populaarsed valikud neile, kes soovivad tuua oma garderoobi juurde natuke retrohõngu. Nendest vastupidavatest ja mugavatest ühes tükkides on saanud moesõprade lemmik, olles ideaalsed casual vintage dresses asendajad erinevatel üritustel. Jumpsuitsioonid võivad olla nii pikkade kui ka lühikeste pükstega, varieeruma lõike poolest ja pakkuda erinevaid mustrid.

Mõned populaarsed vintage jumpsuitide tüübid on:

 • Tuunikakleitidega jumpsuitid
 • Nurga alt lõigatud lühikeste pükstega jumpsuitid
 • Kõrge vöökohaga jumpsuitid
 • Kaheosalised sobivad ülikonnad

Olenemata sellest, kas eelistate retro dresses või vintage jumpsuitsioone, võib vintage stiilis rõivaste täiendamine anda teie garderoobile uue ilme ja erilise hõngu. Vintage rõivastega eksperimenteerimine on lõbus viis näidata oma isiklikku stiili ning nautida moe ajaloo erinevaid aspekte.

Kleidid.eu saidilt leiad palju erinevaid tüüpe kleite

Kleidid saidil anname infot ja jagame ostuvõimalusi paljude erinevate tüüpide kleitide kohta. Vaata lähemalt:

Edgy kleidid

Preppy kleidid

Sportlikud kleidid


Posted

in

by

Tags:

Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga